• Штатный режим

    Пн-Пт з 9.00 до 18.00

  • 24 / 7

    uavip.com.ua@gmail.comНадати кошти в борг і втратити право вимагати повернення боргу

«Юридический Альянс «Эсперанто»


Розписка в отриманні коштів в борг є достатнім доказом того, що ви надали кошти в борг і маєте право на їх повернення, але є винятки.
Якщо розписка НЕ містить інформації про те, що кошти беруться в борг і мають бути повернуті то при існуванні судового спору про стягнення заборгованості по такій розписці суд матиме всі підстави для відмови від стягнення боргу.
Розписка має містити дату та місце складання; розмір коштів який береться в борг; посилання на те, що кошти мають бути повернені; строк або момент повернення коштів та ін.

Інколи робляться нібито невеликі помилки при складанні, однак надалі вони заважають при спорі про повернення заборгованості.

Наприклад, в судовій практиці існувала справа в якій сторони при складанні розписки зазначили, що кошти взяті в «доларах» і жодних заборон в наданні позики не в гривні не має, однак таке зазначення стало підставою для відмови в задоволенні позову. Як відомо, у світі існує долар США, австралійський долар, гонконгівський долар, канадський долар та ін. і кожна із цих валют має свій курс до гривні. При зверненні до суду стягнення заборгованості проводиться в гривні відповідно до курсу валюти в якій брався борг на момент винесення судового рішення. Тобто при зазначенні взяття боргу в «доларах» сторона не змогла надати докази, що кошти надавались саме в доларах США, а інша сторона відмовлялась підтверджувати факт надання коштів саме в цій валюті й тому при відсутності необхідних доказів суд відмовив в задоволенні стягнення заборгованості, оскільки не зміг встановити в якій валюті надавалися кошти в борг.
Якщо вам потрібна допомога в складанні розписки звертайтесь через uavip.com.ua@gmail.com. Також можете зателефонувати за номером +38098-729-40-03 або +38099-436-39-38.

08.07.2022р.

Адрес компании

Адреса: Україна, м. Дніпро, вул. Королеви Єлизавети II (колишня назва - Глинки), буд. 1, 3-й поверхТелефон/факс:

+38 (099) 436 39 38
+38 (098) 729 40 03
+38 (093) 468 78 19