• Штатный режим

    Пн-Пт с 9.00 до 18.00

  • 24 / 7

    uavip.com.ua@gmail.com



Печать юридического лица как обязательный реквизит

«Юридический Альянс «Эсперанто»

Печатка юридичної особи: «бить или не бить»?

 19.07.2017 р. набрав чинності  Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними особами – підприємцями»  від 23.03.2017 р.  за № 1982-VIII, відповідно до якого внесені зміни  у ряд законів, які регулювали використання юридичним особами печаток.   

Проте до сьогодні  виникають питання: чи є обов’язковим використання сьогодні юридичними особами печаток, якщо юридична особа її мала до набрання чинності вказаним законом та має її на сьогодні.

 Пропонуємо наступну відповідь на таке питання.

 Стаття  58-1. Господарського кодексу України передбачає наступне:  

«Суб’єкт господарювання має право використовувати у своїй діяльності печатки. Використання суб’єктом господарювання печатки не є обов’язковим.

Відбиток печатки не може бути обов’язковим реквізитом будь-якого документа, що подається суб’єктом господарювання до органу державної влади або органу місцевого самоврядування. Копія документа, що подається суб’єктом господарювання до органу державної влади або органу місцевого самоврядування, вважається засвідченою у встановленому порядку, якщо на такій копії проставлено підпис уповноваженої особи такого суб’єкта господарювання або особистий підпис фізичної особи - підприємця. Орган державної влади або орган місцевого самоврядування не вправі вимагати нотаріального засвідчення вірності копії документа у разі, якщо така вимога не встановлена законом.

Наявність або відсутність відбитка печатки суб’єкта господарювання на документі не створює юридичних наслідків.».

Стаття 166-24 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає  наступне: «Вимога посадової особи органу державної влади або органу місцевого самоврядування про наявність на документі, що подається суб’єктом господарювання, відбитка його печатки або нотаріального засвідчення вірності копії документа, якщо обов’язковість такого нотаріального засвідчення не встановлена законом, або відмова у прийнятті документа у зв’язку з відсутністю на ньому відбитка печатки суб’єкта господарювання або нотаріального засвідчення вірності копії документа, якщо обов’язковість такого нотаріального засвідчення не встановлена законом, - тягнуть за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.».

Висновок:

використання сьогодні юридичними особами печаток, якщо юридична особа її мала до набрання чинності вказаним законом та має її на сьогодні – не обов’язкове.  Тому саме суб’єкту господарювання вирішувати, чи скріплювати підпис його представника на документі печаткою, чи ні.

Успіхів!

Адрес компании

Адрес: 49000, Украина, Днепропетровская область, г. Днепр, улица Глинки, дом 1, 3 этаж.



Телефон/факс:

+38 (050) 872 99 99
+38 (098) 729 40 03
+38 (093) 468 78 19